Generálny tajomník OSN na Slovensku

Generálny tajomník OSN Pan Ki Mun strávil dva dni pod Tatrami. S vojenskými poctami ho v sobotu podvečer privítali na popradskom letisku. Jeho nedeľný program vo Vysokých Tatrách obsahoval diskusie o klimatických zmenách a na Spiši o kultúrnych pamiatkach. ČÍTAJTE VIAC...

Na popradskom letisku takúto návštevu nevítajú často. Nič tam teda nenechali na náhodu. Nechýbala čestná stráž ani červený koberec. Je to paradox dnešnej doby, no generálny tajomník OSN nemá vlastné lietadlo. Cestuje preto komerčnými linkami, alebo špeciálmi hostiteľských krajín. 


Nedeľné predpoludnie strávil generálny tajomník OSN na Lomnickom štíte. S osadenstvom tamojších vedeckých pracovísk diskutoval o klimatických zmenách. V Tatrách nebolo práve najteplejšie. Ako sme sa však od jedného z jeho najbližších spolupracovníkov dozvedeli, generálnemu tajomníkovi OSN to vôbec neprekážalo.”Je zvyknutý aj na chladnejšie podnebie. Pochádza z Kórey, konkrétne z takej časti krajiny, kde zima dokáže byť veľmi krutá,” povedal nám hovorca OSN Martin Nesirky.


Nedeľné popoludnie Pan Ki Mun venoval návšteve Spiša, konkrétne lokalít zapísaných v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. 


Write a comment

Comments: 0