Obvinili nemeckú statičku

V súvislosti s tragickým pádom rozostavaného diaľničného mosta medzi spišskými obcami Iliašovce a Kurimany polícia obvinila konkrétnu osobu. Trvalo to viac ako tri roky. Najdôležitejší znalecký posudok pritom mali vyšetrovatelia k dispozícii asi rok po tragédii. Čakať však museli na stanoviská nemeckých orgánov. ČÍTAJTE VIAC…

Bol piatok, druhý novembrový deň roku 2012. Podporná konštrukcia, ktorá mala s rezervou vydržať hmotnosť práve zabetónovaných úsekov mosta, sa zrútila. Asi 25-metrový blok sa v okamihu zmenil na trosky. Zahynuli v nich štyria chlapi a 15 ďalších osôb sa zranilo. 


Most stavitelia napokon dokončili. Dnes už po ňom jazdia autá. Verejnosť chcela vedieť, kto je za tragédiu zodpovedný. Na túto informáciu sme však museli čakať viac ako tri roky. 


Vyšetrovateľ obvinil inžinierku Sabínu H. zo Spolkovej republiky Nemecko. Spáchala podľa neho trestný čin všeobecného ohrozenia. 


Uznesenie vyšetrovateľa už preskúmal prokurátor. Je podľa neho v súlade so zákonom.


Obvinenie teraz treba preložiť do nemeckého jazyka a doručiť ho statičke. Kým sa postaví pred súd, ešte istý čas potrvá. 

Write a comment

Comments: 0