V osade napadli policajtov

Bežná služba dvojice príslušníkov Policajného zboru sa v obci Rudňany náhle zmenila na drámu. Obyvatelia osady ich surovo napadli a jedného z policajtov poranili. Podobná udalosť sa však v rudnianskych osadách nestala prvýkrát. ČÍTAJTE ĎALEJ…

Do rudnianskej osady sa policajti ponáhľali riešiť fyzický konflikt medzi obyvateľmi. Ich auto obkolesilo asi 20 miestnych obyvateľov a začali doň udierať. Len čo policajti vystúpili, osadníci ich napadli. Jeden z nich vytrhol policajtovi spoza opaska teleskopickú tyč a začal udierať.


Hliadka si privolala posily. Tie situáciu upokojili a voči útočníkom začali konať.  


Rudnianske osady sa však pre zasahujúcich policajtov aj záchranárov stávajú vážnym problémom. Brutálne fyzické útoky na nich tu totiž nie sú ničím výnimočným. 


Len pred štyrmi mesiacmi sa dve desiatky policajtov stretli zoči-voči s dvomi stovkami obyvateľov inej rudnianskej osady.


Šesť mužov zákona sa vtedy zranilo. Siedmych osadníkov zadržali a dvaja z nich sú vo väzení. V Rudňanoch si už začínajú klásť otázku, čo ďalej s rastúcou agresivitou obyvateľov tamojších osád. 


Svoj jasný názor na to, prečo v osadách vzniká násilie, má starosta Rudnian Miroslav Blišťan. Úžera podľa neho dostáva obyvateľov osád na absolútne dno. Títo ľudia sú podľa ich starostu sýti jediný deň v mesiaci a ak sa k tomu pridá alkohol, agresivitu nie je možné vykoreniť.

Write a comment

Comments: 0