Za smrť pútničky nemôže nik

Za smrť pútničky, do ktorej v lete nad obcou Kluknava udrel blesk, napokon nik nemôže. Organizátori usporiadali bohoslužbu na nebezpečnom mieste, hoci vedeli, že platí meteorologická výstraha. Polícia najprv začala trestné stíhanie. Teraz tvrdí, že trestný čin sa nestal. ČÍTAJTE ĎALEJ…

Na tradičnej púti sa zišli stovky veriacich, a to aj napriek tomu, že predpovede varovali pred extrémnymi búrkami. Pred kostolíkom na kopci nad Kluknavou, ktorý je obklopený vysokými stromami. Blesk do jedného z nich udrel, zabil 39-ročnú ženu a zranil desať ďalších pútnikov. 


Púť organizovala kluknavská farnosť. Polícia začala trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia. Odôvodnila to tým, že organizátor vedel, že bude silná búrka, no nevyzval ľudí, aby opustili miesto okolo kostolíka s vysokými stromami vôkol. Dnes však už trestné stíhanie nevedie.


Žena, ktorá prišla na púti o život, je z obce Ovčie. Žila v dome, ktorý je vzdušnou čiarou najbližšie k kostolíku. Jej príbuzných sme takmer 4 mesiace po tragédii navštívili. Pred kamerou hovoriť nechceli. Tvrdia však, že na púti boli dobrovoľne a s akýmkoľvek stíhaním kňaza by nesúhlasili. 


“Spišská diecéza prijala správu o výsledku vyšetrovania nešťastia pozitívne. V modlitbách naďalej pamätáme na dušu zosnulej Moniky a rovnako sa modlíme aj za pozostalých. Od začiatku sme sa snažili byť nápomocní rodine,” uvádza vo svojom stanovisku Spišská diecéza.


Zo záverov vyšetrovania sa dá odvodiť, že organizátor púte nie je zodpovedný za jej účastníkov, nech sa podujatie koná na akokoľvek nebezpečnom mieste a v akokoľvek nebezpečnom čase. Je teda len na samotných veriacich, aby svoju účasť v takomto prípade rozumne zvážili. 

Write a comment

Comments: 0