Guľka ho zasiahla do chrbta

Osemnásťročného mladého muža spod Tatier zasiahla guľka z policajnej zbrane. Stalo sa to nešťastnou náhodou v katastri obce Stráne pod Tatrami. Mladík mal však obrovské šťastie. Hoci sa guľka zavŕtala pod lopatku, minula všetky dôležité orgány. ČÍTAJTE VIAC...

Malo sa to stať pod lesom za obcou Stráne pod Tatrami. Mladý muž sa vraj prechádzal po lúke, zatiaľčo iná skupina miestnych obyvateľov rabovala v lese drevo. “Počul som výstrel. Potom mi guľka trafila do chrbta,” tvrdí Miloš Polhoš.

 

S poranenou lopatkou sám došiel domov. Tvrdí však, že odvtedy by už nezvládol prejsť ani len päť krokov. Rodičia hneď zavolali záchranku. O chvíľu bol už mladý muž v starostlivosti nemocničných lekárov. 

 

V Popradskej nemocnici Miloša ešte v pondelok večer operovali. Spod lopatky mu vybrali projektil, ktorý už skúmajú kriminalistickí experti. 

 

“Pacient je v stabilizovanom stave mimo ohrozenia života. Má sa dobre. Naďalej však zostáva v našej nemocnici,” informovala hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

 

“Mal šťastie, že ho tá guľka netrafila rovno. Zostal by ležať na mieste,” netajil obavy Milošov otec Ján.

 

Čo sa teda za obcou Stráne pod Tatrami stalo? Policajti zasahovali proti zlodejom dreva a podľa našich informácií strelnú zbraň použili na odplašenie agresívneho psa. Projektil zo zbrane policajta sa však zrejme odrazil od kmeňa stromu a Miloša zasiahol. 

 

Nik nepochybuje o tom, že policajt Miloša trafiť nechcel. Nepriek tomu musia inšpektori prípad podrobne vyšetriť. “Inšpekcia Ministerstva vnútra sa už touto vecou zaoberá a preveruje všetky informácie,” tvrdí hovorkyňa Ministerstva vnútra Andrea Dobiášová.

 

Write a comment

Comments: 0