Vybuchla plynová bomba

V rodinnom dome na okraji osady v obci Stráne pod Tatrami vybuchla propán-butánová bomba. Zranila štyroch obyvateľov a spôsobila aj materiálne škody. V osade explózia spôsobila obavy. Rovnakým spôsobom, teda na varenie, používajú propán-butánové bomby v desiatkach tamojších domov. ČÍTAJTE VIAC...

Rodina si podľa všetkého plánovala navariť obed. Zrejme keď niekto z jej členov zapálil horák, nastal výbuch. Bol taký silný, že vyrazil okná. 

 

“Počas jazdy nám upresnili, že požiar už zahasili, ale sú tam popálení ľudia. Keď sme prišli na miesto, zistili sme, že ide o štyri osoby,” informoval televíziu TA3 veliteľ zásahu Peter Brutovský z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Kežmarok. 

 

“Neviem presne, ako sa to stalo," povedala so slzami v očiach matka zranenej majiteľky domu Justína Polhošová. "Viem, že asi chcela uvariť pre deti. Možno zapla pec, a vybuchlo to.”

 

Záchranári na mieste nešťastia podľa hovorcu Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Borisa Chmela ošetrili dvoch mužov a dve ženy. "Najťažšie zranených transportovali vrtuľníkom na kliniku popálenín do Košíc-Šace a zvyšných dvoch previezli do nemocníc v Kežmarku a Spišskej Novej Vsi.”

 

“Som zúfalá. Neviem, ako dopadne dcéra, vnučka, zať a vnučkin frajer,” obáva sa Justína Polhošová. 

 

Plynovú bombu aj sporák, ktorý k nej bol pripojený, musia preskúmať vyšetrovatelia. Až potom bude nespochybniteľné, prečo zraňujúci výbuch nastal.  

 

Obec Stráne pod Tatrami chce poškodenej rodine pomôcť. O tom, ako, rozhodne mimoriadne obecné zastupiteľstvo v pondelok.

Write a comment

Comments: 0