Kráľovstvo ľadových sôch

Tatry opäť ožili. Na Hrebienok v minulých dňoch priviezli 90 ton ľadu a umelci z 12-tich krajín sveta vrátane exotických tam teraz tvoria nevšedné sochy. Na Hrebienku nájdete aj Koloseum, Šikmú veža v Pize alebo Big Ben. To všetko v rámci neoficiálnych majstrovstiev sveta v tesaní ľadových sôch Tatry Ice Master 2016. ČÍTAJTE ĎALEJ...

Hoci z tvárí ľadových umelcov sála nadšenie, sami priznávajú, že občas sa v týchto dňoch trápia. Aj v Tatrách je príliš teplo. Každému umelcovi sa lepšie ako z roztápajúcim sa ľadom pracuje s poriadne zamrznutým. 

 

Pre ľudí je veľmi atraktívne sledovať, ako ľadové sochy vznikajú. Obdivujú najmä vytrvalosť umelcov a ich zanietenie pre detaily. ”Porota to zhodnotí," ubezpečuje výkonná riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská." Hodnotí sa, koľko ľadu umelci použili, celková koncepcia sochy a vizuálna stránka.”

 

 

Za denného svetla ľadoví sochári tvoria, no to pravé čaro na Hrebienok prichádza až tesne po zotmení. Keď zažnú farebné svetlá. Tieto neoficiálne majstrovstvá sveta v tvorbe ľadových sôch majú za cieľ pritiahnuť do Tatier aj turistov, ktorí by sem možno inak neprišli. Vlani ich tu narátali za jeden víkend 19 tisíc. Možno ich tento rok príde ešte viac.

 

 

Táto ľadová nádhera je zaujímavá aj tým, že je rýchlo pominuteľná. Podujatie Tatry Ice Master organizátori naplánovali na celý tento víkend, no stopy po ňom by na Hrebienku mali istý čas zostať. "Všetko to bude závisieť od počasia,” tvrdí Lenka Maťašovská.

 

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Vincenzo Pellegrino (Wednesday, 01 February 2017 17:19)


    Your style is unique in comparison to other people I've read stuff from. I appreciate you for posting when you've got the opportunity, Guess I'll just book mark this web site.