V Tatrách vyhynula ryba

V Tatrách vyhynul jeden živočíšny druh. Ide o vzácnu rybu siha-marénu. Hoci sa ekológovia už desiatky rokov usilujú o jeho záchranu, teraz je už zrejmé, že prehrali. Sih bol pritom pred rokmi druhou najpočetnejšou rybou v Štrbskom plese. ČÍTAJTE VIAC…

Keď sme v lete 2013 pri nakrúcaní na Štrbskom plese náhodou našli uhynutú rybu, vôbec sme netušili, že je to posledný sih-maréna, ktorého tu kedy kto videl. Náš nález vtedy zdokumentoval odborník. “Hlavným dôvodom, prečo uhynula, bolo poranenie od šťuky,” povedal vtedy pred kamerou TA3 Pavol Kráľ zo Štátnych lesov TANAP-u. Odvtedy už nikdy nik túto vzácnu rybu nevidel ani prostredníctvom sonaru. Po takmer troch rokoch odborníci konštatujú, že Vysoké Tatry prišli o jeden živočíšny druh. 

 

Na informačnej tabuli na brehu Štrbského plesa sa dočítate, že sih-maréna je najvzácnejšou rybou v jazere. Domáci to zrejme budú musieť poopraviť. Vyhynutie tohto druhu v Štrbskom plese má však aj ďalší rozmer. “Už doktori Holčík a Nagy v roku 1986 napísali do záverov svojich prác, že je to zrejme posledná čistá populácia siha-merény na svete,” tvrdí Pavol Kráľ.

 

Ľudstvo teda, zdá sa, definitívne prišlo o najpôvodnejšiu formu siha-marény. Táto ryba síce žije v umelých rybníkoch napríklad v Česku, no je už skrížená s inými druhmi siha. Tatranci sa o záchranu siha pokúšali už od roku 1989. Do jazera nasadili hlavátku, aby konkurovala šťuke, ktorá si na vzácnej rybe rada pochutnávala. V roku 2001 sa pustili do oficiálneho projektu s názvom Optimalizácia vodného ekosystému. Príroda však bola napokon silnejšia. 

 

To, že sa v tatranskej prírode čosi mení, dokazuje zelené zakalenie vody. Zmenu zloženia popolácie rýb v jazere však bezpochyby urýchlil aj človek. “Veľmi radi ich turisti prikrmovali. Nosili si celé igelitky pečiva a hádzali to rybičkám, pretože, chúďatká, nemajú čo žrať,” konštatuje Pavol Kráľ.

 

Po tom, ako sih-maréna vyhynul, zostáva vo vodách Štrbského plese žiť plotica, ostriež a šťuka. 


Reportáž TA3 odvysielaná 7.4.2016:

Write a comment

Comments: 0