Sídliská bez veľkých áut

Popradská radnica vyhlásila vojnu veľkým autám na sídliskách. Večer a v noci si ich vodiči budú musieť nájsť parkovacie miesta v iných lokalitách. Sídliská sú totiž prehustené a pomedzi autá sa tam často nedá ani pohnúť. Časť obyvateľov to víta, no najmä majitelia dodávok s takýmto riešením spokojní nie sú. ČÍTAJTE VIAC…

Platiť by to malo od 1. mája. Vozidlá dlhšie ako 5 metrov a 10 centimetrov by na niektorých popradských sídliskách od 17. do 6. hodiny nemali čo hľadať. 

 

“Mestská polícia zrátala, koľko dodávok na sídliskách parkuje. Zaberajú asi dvesto miest,” tvrdí náčelník popradskej Mestskej polície Štefan Šipula. Podľa viceprimátora Igora Wzoša je to enormne veľa. “Videl som takto parkovať autobus, ale aj kamión. To je niečo, čo do obytnej zóny nepatrí. Tieto autá nech si ľudia parkujú vo svojich firmách.”

 

Zaparkovať medzi popradskými panelákmi večer, to je poriadny kumšt. Čo je však horšie, problém pohybovať sa po preplnených sídliskách už majú aj záchranári a hasiči. “Stali sa už aj prípady, keď sme sa na miesto zásahu nemohli dostať s technikou. Narýchlo sme museli hľadať majiteľov áut a požiadať ich, aby preparkovali,” povedal v rozhovore pre televíziu TA3 riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade Ondrej Šproch. “Je to opakovaný problém. Trvá 7, 8, možno 10 rokov. Počet áut sa za posledné obdobie dramaticky zvýšil. Pre nás je bezpečnosť ľudí na prvom mieste,” dopĺňa ho viceprimátor Wzoš.

 

Keď popradské sídliská projektovali, autá boli menšie a ani zďaleka ich nemala každá rodina. Dnes ich majú niektorí Popradčania aj niekoľko. Ľudia o nápade z radnice živo a miestami aj búrlivo diskutujú. Veľa obyteľov ho vníma pozitívne. Nájdu sa však aj ľudia s opačným názorom. Vodiči dodávok sa napríklad pýtajú, kde majú zaparkovať, keď sa večer vrátia z pracovnej cesty a kto im potom bude ich auto strážiť. “Chcem Popradčanov poprosiť, aby sa na toto opatrenie dívali inak. Aby ho nevnímali ako obmedzovanie, ale niečo, čo bude prospešné pre všetkých,” tvrdí šéf hasičov z popradského okresu Ondrej Šproch.

Write a comment

Comments: 0